להזמנות חייגו: 054-4-971-334 טכנאי מחשבים בפתח תקווה

טכנאי מחשבים

פירמוט מחשב

טונר למדפסת

המדפסת כבר מזמן אינה מסמלת משרד או מקום עבודה. היום כמעט בכל בית ניתן למצוא מדפסת סטנדרטית המיועדת להדפסת מסמכים, להכנת שיעורי בית לתלמידי בית ספר וסטודנטים או סתם להדפסת מתכוני אוכל...

כל מי שמחזיק מדפסת בביתו, או שוקל לרכוש אחת וודאי יודע שהמדפסת אינה שווה הרבה ללא הטונר.

אז מהו טונר?

הטונר הוא הלב של המדפסת, ובלעדיו המדפסת תהפוך במהרה לעוד רהיט בבית. טונר למדפסת הוא אבקת פחם (קרבון) המעורבבת עם פולימר ומשמשת כאבקת דיו למדפסת לייזר. בעת ההדפסה האבקה נדבקת לדף על פי הסימון שיוצר הלייזר ותוך כדי מעבר הדף במדפסת הופכת האבקה לדיו המודפס.

איכות הטונר

במידה ואין לכם עדיין מדפסת בבית, בעת החיפושים אחר מדפסת חדשה תגלו את האירוניה שבדבר, שלמדפסות זולות יש טונרים יקרים ולהיפך. לכן חשוב שתחליטו מראש, איזו מדפסת אתם רוצים לקנות ומה איכות הטונר למדפסת. מה חשוב לכם יותר, ולאיזה שימוש אתם צריכים את המדפסת. קל להתפתות למחירי מבצע על מדפסות, אך אל תשכחו שללא טונר איכותי, המדפסת לא שווה כלום.

תפעול ותחזוקה

בבחירת טונר למדפסת, יש לקחת בחשבון את עניין התחזוקה השוטפת של המדפסת והטונר. האם החלפת הטונר היא הליך פשוט וקל או שמא תצטרכו להשקיע בעלויות נוספות כגון איש מחשבים או טכנאי שיחליף לכם את הטונר?
רצוי לשמור על ניקיון המדפסת וסביבת העבודה וכן לכבות את המדפסת כאשר אינה נמצאת בשימוש. כיבוי המחשב יגרום למדפסת ולטונר למדפסת להישמר לאורך זמן ולתפקד בצורה מקסימלית.

סוגי טונרים

ישנם סוגים רבים של טונרים למדפסת, ישנם טונרים מקוריים או מותאמים, טונרים שמתאימים לכל סוגי המדפסות והחברות. ישנם טונים למדפסת לייזר אשר חסכוני במיוחד לעומת דיו רגיל. טונר מקורי של חברת המדפסת, עלותו יקרה אך מאריך את חיי המדפסת וישנה אחריות מהחברה. טונר תואם של חברה אחרת, מחירו נמוך יותר מהטונר המקורי ואיכותו טובה, אך אין אחריות מהחברה.
ישנו גם טונר ממוחזר שבו ממלאים טונר ריק מחדש, כאשר מדובר במוצר זול יחסית אך לא תמיד איכותי.

בבחירת טונר למדפסת, חשוב להתייחס לצרכים אותם היא תשמש מבחינת כמויות הדפסה, כמויות המשתמשים בה והתכיפות בה ישתמשו במדפסת.
לדוגמא, אם מדובר ברכישת מדפסת למשרד ובו מספר עובדים רצוי לבחור במדפסת לייזר מהירה ויעילה לעומת שימוש פרטי וביתי ללא כמות גדולה של הדפסות ואז ניתן להתפשר על מדפסת רגילה וטונר איכותי.

כמו כן חשוב לדעת כי טונרים ממוחזרים שאינם איכותיים יפגעו באיכות ההדפסה ויורידו את כמויות הדפים שניתן להדפיס בהם, בד"כ הם נגמרים מהר יותר ובנוסף אם לא משתמשים בהם הרבה זמן יש סכנת התייבשות.

דבר נוסף שכדאי לדעת הוא שלעיתים קרובות חברות המדפסות מתנערות מתקלות שקורות במדפסת במידה ולא הוכנסו טונרים מקוריים למדפסת ולכן גם מבטלות אחריות.

קרא 805 פעמים

תגובות

רק רציתי לומר לך תודה תמיר על הצלת גיבוי חיי שכמעט והרמתי ידיים ולא חשבתי שאפשר בכלל לסדר את בעיה.... ובחיוך עזרת סידרת והחזרת לי את ההאר דיסק ניצולו מחוייך...תודה רבה... ושוב בתודה

  Boaz Halevi‎

להצעת מחיר